Tüm Vücut Lazer Epilasyon

By | Haziran 14, 2017

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon aşağıdaki bölgeleri kapsar.

tüm vücut lazer epilasyon

tüm vücut lazer epilasyon

 

Bacak Lazer Epilasyon Uygulaması

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Lazer epilasyon bacak uygulamaları hem pratik hem de uzun dönem kalıcı sonuçlarıyla memnuniyetin yüksek olduğu bir uygulama bölgesidir.

bacak lazer epilasyon

bacak lazer epilasyon

Tüylenme bacak bölgesinde en çok alt bacak yani dizin altındaki kısımda gerçekleşir. Alt bacaktan uyluk bölgesine doğru azalarak tüylenme devam eder. Genellikle bacak bölgesindeki tüylenme genetik kökenli bir tüylenmedir. Bu tip tüylenmesi olan kişilerin genellikle kadın akrabalarında da tüylenme gözlenir.

Alt bacak bölgesindeki tüyler daha kalın ve serttir. Bu nedenle alt bacak lazer epilasyon sonuçları diğer bacak bölgelerine göre biraz daha iyidir. Alt bacakta daha az seans gerekebilir ve daha hızlı sonuç alınır. Bacak lazer epilasyonu öncesinde önemli bir hazırlık gerekmez. üç gün önce kılları jiletle kısaltmak zaman kazanmak açısından yeterlidir.

 

 

Bacak Lazer Uygulaması

Lazer epilasyon seansı bacak bölgesinde klasik epilasyon yöntemlerine göre çok kısadır. Yaklaşık 1.5 saat gibi kısa bir sürede iki bacağın tamamı lazer atışlarıyla taranabilir. İğneli epilasyon uygulaması için bacak bölgesi neredeyse uygulaması imkansız kadar büyük bir alandır. Bir seans bile günler alabilir. Ağda, epilatör gibi kılların kökten yolunduğu çok ağrılı ve geçici çözümler ise bu bölgede terk etmeye yüz tutmuştur.

Kozmetik nedenlerle bacak bölgesinde lazer epilasyon uygulaması sıklıkla istenen bir durumdur. Bunun dışında tıbbi nedenlerle de bacak lazer epilasyon uygulaması istenmektedir. Bacakların özellikle oturma bölgesi olarak bildiğimiz arka yüzünde batıklar oluşabilir. Bazı kadınlarda batıklar bacağın her tarafında görülür. Kıl dönmesi ve batıkların tedavisinde lazer epilasyon bilinen en iyi yöntemdir. Batıklar epilasyonla yok edilen kıllardan sonra tamamen kaybolur.

Bacak lazer epilasyonundan sonra batıklar yok olur mu?

Evet, yok olur. Bu gerçekten çok sorulan ve birçok kadının sıkıntı çektiği bir durumdur. Kılların deri altına doğru batması ve büyümesi nedeniyle batıklar oluşmaktadır. Bugün batıklar için en ideal tedavi lazer epilasyondur. Mekanizma çok basittir. Batığa neden olan şey kıllardır. Kıllar deri altına doğru batar. İltihaplı bir hal alır. Sonrasında leke bırakır. Lazer epilasyon ile etken olan kıl ortadan kalkınca bacak epilasyon sonrasında batıklarda tamamen yok olur.

Bacak lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

Bacak lazer epilasyon fiyatları seans fiyatları ve paket fiyatları olmak üzere iki farklı hesapla hesaplanır. Paket fiyatlar her zaman daha avantajlıdır. Ayrıca bacaklar alt bacak ve üst bacak olarak ikiye bölünerek de fiyat belirlenmiştir. Bunun için bizi arayınız ya da mail yoluyla bize ulaşınız.

Tüm Genital Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon;Bikini yada kasık bölgesi olarak tanımlanan bölge standart bir mayo veya bikininin dışında kalan kasık alanıdır.

genital-bikini-lazer-epilasyon

genital-bikini-lazer-epilasyon

Bu bölgedeki tüylenme genital bölgenin uzantısı şeklindedir. Bazı kadınlarda genetik olarak bu alan geniştir. Bu nedenle mayo, bikini giysin ya da giymesin kadınlar bu geniş alandaki tüylenmeden hoşlanmazlar. Bikini – Kasık lazer epilasyon uygulaması kozmetik lazer epilasyon uygulamalarındandır.

Bikini lazer epilasyon uygulaması sonuçları itibariyle çok başarılıdır. çoğu zaman 6 seans yapılan uygulama istenen iyi sonuçları elde etmek için yeterli olur. Kasık bölgesinin iki taraflı lazerle taraması yaklaşık 5-10 dakika kadar sürer. Yani kasık lazer epilasyon seansı çok kısadır. Bikini lazer epilasyon uygulamasının ekstra kazancı ise bölgedeki iç çamaşırları nedeniyle oluşan batıkların tamamen yok olmasıdır.

Boyun Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Boyun bölgesinde tüylenme hormonal etkilerle oluşmaktadır. Erkeklerde sakalın devamı şeklinde gözlenen normal bir durumdur. Kadında boyun bölgesinde normalde tüylenme yoktur. Kadında boyun tüylenmesinin nedeni hormon bozukluğudur. Kadınlar boyun bölgesindeki her türlü tüylenmeden rahatsız olurlar. Erkeklerde ise durum biraz farklıdır. Erkekler boyundaki tüylenmeden rahatsız olmaz fakat traş sırasındaki ters büyüyen kıllardan rahatsızlık duyarlar. Bazen boyundaki ters büyüyen kıllar batıklara ve batıklarda önemli deri hasarına sebep olabilir.

Yukarıda söz ettiğimiz tüm durumlarda lazer epilasyon iyi bir çözümdür. Boyun lazer epilasyonu sayesinde istenmeyen tüyler, batıklar ve ters büyüyen kıllar yok edilir. Boyun lazer epilasyonu kılların ve cildin durumuna göre 10 seansa kadar uzayabilir. Seans süresi çok kısadır 5-10 dakikada tüm boyuna lazer epilasyon işlemi yapılabilir.

Kol Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Kol bölgesinde erkekte kalın ve koyu tüylenme gözlenirken kadında tüyler incedir.

kol-lazer-epilasyon

kol-lazer-epilasyon

Kadınlarda çoğu kez kol bölgesinde tüylenme yok denecek kadar azdır. Bazen ve çoğunlukla genetik nedenlerle koda kadında tüylenme gözlenir. Bu kol tüyleri ince olmaları ve bulundukları alan nedeniyle epilasyon açısından zor tüylerdir.

Kolda kadında gözlenen bu ince tüylenmenin çözümünde biz diode lazerleri kullanıyoruz. Bu bölgede alexandrite lazer kullanımı ince tüylerde artış ve durumun daha kötü olmasına neden olabilir. Bu nedenle dikkatli olunmasını öneriyoruz. Kol lazer epilasyon seansı her iki kol için yarım saat sürmektedir. Kol lazer epilasyon seansından sonra kol açıkta kalan bölge olduğundan yaz aylarında güneşten korunmaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

Koktuk Altı Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerden biri koltuk altıdır. Koltuk altı kılları kalın ve kökleri güçlü olduğundan bu bölgede hem kadında hem erkekte başarılı sonuçlar alınmaktadır. Normalde lazer epilasyon vücut bölgelerinde 6 seans uygulanır.

Bu bölgede 6 seansta başarı oranı çok yüksektir. Hatta daha erken sonuç alınan durumlarda vardır.

Genelde geleneksel ve hijyenik nedenlerle bu bölgede epilasyon talep edilmektedir. Fakat bazı durumlarda tedavi edici etkisinden yararlanmak için epilasyon zorunlu olarak yapılmaktadır. Tedavi edici etkisinden yararlan mak için lazer epilasyon en çok kıl dönmesi ve batık tedavisinde kullanılır.

Uygulama hızlı olduğundan kısa zamanda işlem biter. Lazer epilasyon uygulamaları tüm vücut bölgelerinde olduğu gibi koltuk altı ‘nda de ortalama 1.5-2 ayda bir yapılır. Seans aralarında kıllar ağda ve epilatör gibi kökten yolan yöntemlerle alınmamalıdır. Jilet kullanmanın hiçbir sakıncası yoktur. İkinci seanstan 3 gün kadar önce kılları jiletle kısaltarak gelmek zaman açısından avantaj sağlar.

Yüz lazer epilasyonu

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Yüz lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır? En etkili yüz lazer epilasyonu hangisi? Yüze lazer en doğru şekilde nasıl yapılır?

Yüz bölgesi özellikle hormonal sebeplerle tüylenmenin en sık gözlendiği bölgelerin başındadır.

yuz-lazer-epilasyon

yuz-lazer-epilasyon

Yüz bölgesinde tüylenme kadında en çok çene ve favori bölgesinde, erkekte ise sakal olarak bilinen bölgede gözlenir. Kadında yüzdeki kıl kökleri erkek dekine benzer sayıdadır. Fakat bu kıl kökleri kıl üretmezler. çok ince olduklarından dikkat çekmezler. Hormonal bozukluk durumlarında ise bu kök hücreleri kıl üretmeye başlar. Bazen gebelik gibi fizyolojik durumlarda da bu bölgede tüylenme gözlenir. Kıl çaplarında artış ve koyulaşma ile tüylenme kendini gösterir.

Kadında yüzdeki bu tüylenmenin altında hormonal bazı hastalıklar bulunabilir. Hormonal hastalıklardan en çok bilinen ve görüleni adet düzensizlikleri ile seyreden polikistik over hastalığıdır. Bu hastalığa sahip kadınların yumurtalıklardan aşırı erkeklik hormonu salgılanır. Aşırı salınan erkeklik hormonları yüzde bulunan kıl köklerini etkiler. Bu hormonlar yüzünden kıl kökleri uyarılır. Sonuçta istenmeyen yüz tüylenmesi oluşur. Polikistik over hastalığında asıl sorun şeker metabolizmasındaki bir bozukluktur. Bazen sadece kilo vermek bile bu hastalığı düzeltebilir. Bazen ise ilaç tedavisi gerekebilir. Bu hastalıktan şüphe ediyorsanız mutlaka bir kadın hastalıkları doğum uzmanına gitmelisiniz.

Yüzde Tüylenme

Yüzdeki oluşan tüylenme lerde en iyi lazer epilasyon sonuçlarının tecrübelerimiz sonucunda diode lazerlerle alındığını biliyoruz. Diode lazerler derine inerek kıl köklerini diğer bilinen lazerlerden daha fazla etkiler. Diode lazerler ince tüylere de etkili lazerlerdir. Bu nedenle işlem yapılan alanın etrafındaki ince tüylere de etki ederek ek kazanım sağlanır. Diode lazer ile epilasyon uygulaması yüz için ortalama 10 seans yapılmaktadır. Tedaviye hormonal tedavi ile beraber başlamasında sakınca yoktur. Eş zamanlı iki sorunu birlikte çözmek en akılcı yoldur.

Yüz bölgesinde dikkat çekmek istediğimiz bir konuda; alexandrite lazer ve foto epilasyon bu bölgeye uygulanırsa ince tüyler tetiklenebilmektedir. Bu nedenle biz yüz lazer epilasyonunda diode lazerleri öneriyoruz.

Yüz lazer epilasyonu için aşağıda önerdiğimiz merkezlere başvurunuz. Uzman doktorlar tüylenme tipinizi değerlendirip gerekirse hormon durumunuzla ilgili daha detaylı bilgi isteyebilir. Adet düzensizliği, aşırı kilo alma, ciltte yağlanma, göğüs, sırt, yüz gibi bölgelerde tüylenme var mı? Bu durumlardan biri yada birkaçı varsa bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurup yumurtalıklarınızın durumunun incelenmesini sağlayınız. Hormonal tedaviniz devam ederken epilasyona başlayabilirsiniz. Lazer epilasyon yüz hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz merkezler aşağıdadır.

Dudak üstü Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon; Bıyık bölgesi hormonal etkilere duyarlı kıl köklerinin bulunduğu bir bölgedir.

biyik-lazer-epilasyon

biyik-lazer-epilasyon

Bıyık bölgesinde tüylenme olabilmesi için erkeklik hormonlarının etkisi gerekir. Erkeklik hormonları ergenlik döneminde bıyık bölgesinde erkek tipi bıyık oluşumunu sağlar. Bu nedenle kadında ergenlik döneminde bıyık oluşmaz. Fakat çeşitli sebeplerle özellikle hormonal bozukluklarda kadında bu bölgede tüylenme oluşabilir.

Bıyık bölgesi göz önünde olan bir bölgedir. Bu nedenle kadınlar bu bölgede tüy dahi istemezler. Bıyık erkek olmayı çağrıştıran bir objedir. Bu nedenle kadınların tüylenme açısından en titiz davrandıkları bölgedir. Lazer epilasyon bu bölgede başarılıdır fakat bölgenin yapısı nedeniyle fazla seans gerektirebilir. Bıyık lazer epilasyon seansı 3-5 dakika kadar kısa sürer. Bıyık bölgesi lazer epilasyonu için biz diode lazerleri kullanıyoruz. Aşağıda önerdiğimiz merkezleri arayarak ön görüşme yapmanızı öneririz. ön görüşmede hormonal bozukluk olup olmadığı da araştırılabilir.

 

Genital Lazer Epilasyon Uygulaması

Genital bölgede tüylenme kadın ve erkekte ergenlik çağı ile başlar. Dolayısı ile bu bölgedeki tüyler hormonal duruma hassastır. Yapısı gereği koyu kalın ve sağlam kökleri olan kıllardır. Bu yapıları gereği lazer epilasyon için en uygun kıl yapısına sahip bölgelerden biri genital bölgedir.

Genital bölge lazer epilasyon uygulamalarında en iyi sonuçların alındığı bölgelerden biridir. Genital bölgede lazer epilasyon uygulamaları iki ayda bir yapılır. İki ay aralıklarla ortalama 6 seans yapılan uygulama çoğunlukla yeteli sonuçlar elde edilmesini sağlar. Genital bölgedeki kıl dönmesi ve batıkların çözümünde lazer epilasyon oldukça etkilidir. Kıl batıklarının nedeni ters büyüyen kıllardır. Lazer epilasyon sayesinde kıl tamamen yok olur ve dolayısıyla batıklarda kaybolur.

Genital epilasyon öncesinde özel bir hazırlık gerekmez. Fakat seanstan 3 gün önce jilet ile tüyler kısaltılır. Genital bölgede epilasyon uygulaması 10-15 dakika kadar süren kısa bir uygulamadır. İşlemden sonra bölge nemlendirilir. Lazer epilasyonun genital bölge için seans aralıkları iki aydır. Lazer epilasyon seanslarının arasında jiletle bölge kısaltılır. Lazer epilasyon tüm vücut bölgeleri için daha detay bilgi paket ve seans fiyatları için aşağıdaki adresleri önermekteyiz. ön görüşmeler ücretsiz yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir