Lazer Çeşitleri

By | Haziran 15, 2017

Lazer Çeşitleri

Lazer Çeşitleri ve lazer cihazları ayrıca foto epilasyon hakkında kısaca bilgi verelim.

Epilasyon Cihazları

Lazer kuramsal olarak 1900’lü yılların başında teorik olarak tanımlanmaya çalışılmıştır. 1950 yıllarına gelindiğinde ise endüstri alanında lazerler kullanılmaya başlamıştır.

lazer çeşitleri

lazer çeşitleri

Lazer sanayi, endüstri ve askeri alanda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Uzay teknolojilerindeki gelişimin önemi anlaşılınca araştırmalar ivme kazanmıştır. Lazer cihazlarının tıp alanında kullanımı ise 1980’li yıllarda gerçekleşmiştir.

Lazer cihazları bu tarihten itibaren tıp alanına hızla girmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Kullanım sonrası birçok lazer cihazı geliştirilmiştir. Bugün lazer cihazları ameliyatlarda ve kozmetik dermatolojide sıklıkla kullanılmaktadır. Lazer epilasyon bu kullanım alanlarından en bilineni olmuştur. Lazer epilasyon cihazları en iyi bilinen lazer aletleridir. Göz ameliyatlarında kullanılan lazer cihazları vardır. Tıbbi birçok ameliyatta lazer cihazları kullanılmaktadır. Kılcal varis tedavilerinde kullanılan lazer cihazları vardır. Bazı lazer cihazları ile leke tedavisi yapılabilmektedir.

Son yıllardaki başka bir gelişme de fraksiyonel lazer cihazlarıdır. Fraksiyonel lazer cihazları cilt gençleştirme, çatlak tedavisi, sivilce lekelerinin tedavisi, sivilce izleri tedavisi gibi birçok kozmetik uygulamada kullanılan lazer cihazlarıdır.

Lazer epilasyon cihazlarının en bilinen tipleri iki tanedir. Bizde bu lazerleri öneriyoruz. Bu lazerlerin isimleri Diode lazer cihazı ve Alexandrite Lazer cihazıdır.

Diode Lazer İle Epilasyon Uygulaması

Lazer Çeşitleri; Diode lazer epilasyon yöntemi dünyada iyi bilinen bir lazer epilasyon yöntemidir.

diode lazer epilasyon

diode lazer epilasyon

ülkemizde de bazı klinikler diode lazerin başarısını fark ederek kliniklerde uygulamaya başlamışlardır. Bizde diode lazer epilasyon yöntemini kullanan aşağıdaki merkezleri önermekteyiz. Diode lazer sistemleri birçok lazer sisteminden daha derine etkilediğinden derin yerleşimli kıl tiplerinde de yüksek etkinlik sağlayabilmektedir. Bu özellikleri sırt ve yüz bölgesi tüylenmeleri için önemlidir. Diode lazer sistemi ayarlanabilir modları sayesinde ince tüylerde de kalın tüylerdeki kadar başarılı epilasyon sağlayabilmektedir. Yüz tüylenmelerinde kalın ve ince tüyler bir arada bulunduğundan bizim tecrübemize göre yüz bölgesi için en iyi lazer epilasyon yöntemi diode lazer epilasyon yöntemidir.

Diode lazer epilasyon türü tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen başarılı bir epilasyon yöntemidir. Alexandrite lazerin daha az başarılı olduğunu gördüğümüz sırt ve omuz tüylenmeler inde kullanılmasını öneriyoruz. Ayrıca yüz bölgesinde diode lazerin oldukça iyi ve kalıcı sonuçlar sağladığı bizim gibi birçok otorite tarafından da dile getirilmektedir. Biz bu nedenlerle diode lazer epilasyon uygulamalarının lazer epilasyon kliniklerde mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyoruz.

Alexandrite Lazer ile Epilasyon

Lazer Çeşitleri; Alexandrite lazer epilasyon yöntemi Türkiye’de birçok lazer merkezinde kullanılan popüler bir yöntemdir.

alexandrite lazer epilasyon

alexandrite lazer epilasyon

Fakat bilinmesi gereken önemli bir konu bu lazerin her vücut bölgesinde ve her cilt renginde uygun olmadığıdır. Bazı klinikler bazı bölgelerde alexandrite lazer epilasyon yöntemini tercih ederken bazı bölgelerde ise diode lazer epilasyon yöntemini tercih ederler. Bizim önerdiğimiz klinikler bu iki lazeri de kullanan klinikler olacaktır.

Alexandrite lazer epilasyon yönteminin size ya da epilasyon yaptıracağınız bölgeye uygun olup olmayacağına klinikteki uzman doktorlar karar vermelidir. Bu nedenle ön görüşme yapılabilen aşağıdaki klinikleri ziyaret etmenizi önermekteyiz. Lazer epilasyon uygulamalarında uygulama yapan klinik uygulama prosedürleri bu nedenle önemlidir.

Alexandrite lazer epilasyon etkili ve hızlı bir lazerdir. Doğru seçim yapılarak kullanılırsa oldukça iyi sonuçlar alınır. Alexandrite lazerin size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız aşağıdaki klinikleri arayınız. Aşağıdaki kliniklerin hepsinde alexandrite lazer bulunmaktadır.

Nd Yag Lazer Uygulaması

Lazer Çeşitleri; Nd yag lazer birçok lazer merkezi tarafından lazer epilasyon dışındaki amaçlarla kullanılmaktadır. çok koyu cilt renklerinde epilasyon için kullanan merkezler vardır. Bu uygulama dışında Nd yag lazer kılcal damar tedavilerinde kullanılan bir lazer olarak bilinmektedir.

Nd yag lazer damarın içinde bulunan hemoglobine bağlanır. Bu sayede damar çeperinde ısı enerjisi oluşturarak damarı yakar. Nd yag lazer özellikle yüzde ve bacakta sık rastlanan kılcal damarların tedavisinde kullanılır. Kılcal damarlar orta ileri yaşta belirgin hale gelen bir cilt sorunudur. Bu damarların tedavisinde nd yag lazer çok etkili bir lazer türüdür. Dışarıdan hiçbir iğne ilaç yapmadan uygulanır. Uygulama ağrısızdır. İşlem yapılan damar hemen solar. Anında sonuç alınması nd yag lazerin önemli bir özelliğidir. çok nadiren ikinci seans gerekebilir. İki seansta belirgin olarak kılcal damarlar kaybolur. Cildin yaşlı ve kırmızı görünümü giderilmiş olur.

Foto Epilasyon Nedir?

Foto epilasyon, yoğunlaştırılmış ışık kaynaklarıdır. İntense pulse light terimleri aynı şeyi ifade eder. Biz bu yöntemlere genel olarak foto epilasyon diyoruz. Foto epilasyon yöntemi lazer epilasyon ile eşdeğer bir yöntem değildir. Foto epilasyon lazer olarak yanlış isimlendirilmektedir. çünkü foto epilasyon yöntemi lazer epilasyon yöntemi değildir.

fotoepilasyo

fotoepilasyo

Lazer epilasyon yöntemi foto epilasyon yöntemine göre daha etkilidir. Lazer merkezi lazer epilasyon için lazer epilasyon cihazlarını tercih etmektedir. Ipl cihazları daha çok cilt gençleştirme ve cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir