Lazer Çeşitleri

Lazer Çeşitleri

Lazer Çeşitleri; lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan lazerler hangileri? Lazer epilasyon çeşitleri başarıyı etkiliyor mu? Hangi lazer çeşitleri en etkili? Bu sorulara yanıt arayalım.

lazer çeşitleri
lazer çeşitleri

Alexandrite Lazer ile Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi Türkiye’de birçok lazer merkezinde kullanılan popüler bir yöntemdir. Fakat bilinmesi gereken önemli bir konu bu lazerin her vücut bölgesinde ve her cilt renginde uygun olmadığıdır. Bazı klinikler bazı bölgelerde alexandrite lazer epilasyon yöntemini tercih ederken bazı bölgelerde ise diode lazer epilasyon yöntemini tercih ederler. Bizim önerdiğimiz klinikler bu iki lazeri de kullanan klinikler olacaktır.
Alexandrite lazer epilasyon yönteminin size ya da epilasyon yaptıracağınız bölgeye uygun olup olmayacağına klinikteki uzman doktorlar karar vermelidir. Bu nedenle ön görüşme yapılabilen aşağıdaki klinikleri ziyaret etmenizi önermekteyiz. Lazer epilasyon uygulamalarında uygulama yapan klinik uygulama prosedürleri bu nedenle önemlidir.
Alexandrite lazer epilasyon etkili ve hızlı bir lazerdir. Doğru seçim yapılarak kullanılırsa oldukça iyi sonuçlar alınır. Alexandrite lazerin size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız aşağıdaki klinikleri arayınız. Aşağıdaki kliniklerin hepsinde alexandrite lazer bulunmaktadır.

Diode Lazer İle Epilasyon Uygulaması

Diode lazer epilasyon yöntemi dünyada iyi bilinen bir lazer epilasyon yöntemidir. ülkemizde de bazı klinikler diode lazerin başarısını fark ederek kliniklerde uygulamaya başlamışlardır. Bizde diode lazer epilasyon yöntemini kullanan aşağıdaki merkezleri önermekteyiz. Diode lazer sistemleri birçok lazer sisteminden daha derine etkilediğinden derin yerleşimli kıl tiplerinde de yüksek etkinlik sağlayabilmektedir. Bu özellikleri sırt ve yüz bölgesi tüylenmeleri için önemlidir. Diode lazer sistemi ayarlanabilir modları sayesinde ince tüylerde de kalın tüylerdeki kadar başarılı epilasyon sağlayabilmektedir. Yüz tüylenmelerinde kalın ve ince tüyler bir arada bulunduğundan bizim tecrübemize göre yüz bölgesi için en iyi lazer epilasyon yöntemi diode lazer epilasyon yöntemidir.
Diode lazer epilasyon türü tüm vücut bölgelerinde kullanılabilen başarılı bir epilasyon yöntemidir. Alexandrite lazerin daha az başarılı olduğunu gördüğümüz sırt ve omuz tüylenmelerinde kullanılmasını öneriyoruz. Ayrıca yüz bölgesinde diode lazerin oldukça iyi ve kalıcı sonuçlar sağladığı bizim gibi birçok otorite tarafından da dile getirilmektedir. Biz bu nedenlerle diode lazer epilasyon uygulamalarının lazer epilasyon kliniklerde mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyoruz.

Nd Yag Lazer Uygulaması

Nd yag lazer birçok lazer merkezi tarafından lazer epilasyon dışındaki amaçlarla kullanılmaktadır. çok koyu cilt renklerinde epilasyon için kullanan merkezler vardır. Bu uygulama dışında Nd yag lazer kılcal damar tedavilerinde kullanılan bir lazer olarak bilinmektedir.

Nd yag lazer damarın içinde bulunan hemoglobine bağlanır. Bu sayede damar çeperinde ısı enerjisi oluşturarak damarı yakar. Nd yag lazer özellikle yüzde ve bacakta sık rastlanan kılcal damarların tedavisinde kullanılır. Kılcal damarlar orta ileri yaşta belirgin hale gelen bir cilt sorunudur. Bu damarların tedavisinde nd yag lazer çok etkili bir lazer türüdür. Dışarıdan hiçbir iğne ilaç yapmadan uygulanır. Uygulama ağrısızdır. İşlem yapılan damar hemen solar. Anında sonuç alınması nd yag lazerin önemli bir özelliğidir. çok nadiren ikinci seans gerekebilir. İki seansta belirgin olarak kılcal damarlar kaybolur. Cildin yaşlı ve kırmızı görünümü giderilmiş olur. Acıbadem Fulya Hastanesinde kılcal damar tedavisi yapılmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir