Erkek Lazer Epilasyon Uygulamaları

Erkek Lazer Epilasyon Uygulamaları

Erkek Lazer Epilasyon Uygulamaları gün geçtikçe artan bir talep görüyor.  Erkek Lazer Epilasyon bizim merkezlerimizde yapılmaktadır. Erkek Lazer Epilasyon için biz diode lazerleri kullanıyor ve öneriyoruz.

erkek lazer epilasyon
erkek lazer epilasyon

Sakal Üstü Lazer Epilasyon

Sakal bölgesinden yukarı doğru taşan kıllar erkeklerde şekil açısından rahatsız edici olabilmektedir. özellikle yanak bölgesinden göze kadar olan alan daki kılları çoğu erkek istememektedir. Bu kıllar çoğu zaman berberlerde iple temizlenmektedir. Kimi zaman ise ağda cımbız gibi klasik yöntemlerle alınmaktadır. Sakal üstüne uygulanan klasik yöntemler geçici epilasyon sağlar. çok kısa zamanda tüyler yeniden çıkar. Sakal üstü bölgede lazer epilasyon tüm yüzde olduğu gibi başarılıdır. Sakal üstü lazer epilasyon kalıcı epilasyon sağlamaktadır.
Lazer epilasyon seansından önce kişinin isteğine göre beyaz bir kalemle bölge işaretlenir. Lazer epilasyon yapılacak kişi aynadan bakarak bu çizgiyi yani sakal üst çizgisini onaylar. Daha sonra kısaltma işlemi yapılarak lazer epilasyon uygulaması yapılır. Lazer epilasyon sakal üstü seansı 5-15 dakika kadar sürer. Sakal üstü batık ve sivilce oluşumu da lazer epilasyon sayesinde giderilebilir.

Erkek Sırt Lazer Epilasyonu

Erkek ve kadında sırtta tüylenme genelde gözlenmez. Kadında sırt ve omuzlarda tüylenme varsa ciddi hormon bozukluğu düşünülmelidir. Erkekte ise sırtta tüylenme nedeni ırksal yani genetik kökenlidir. Bazen sırt tüyleri gerçekten çok yoğun ve rahatsız edici olabilir. Sırta ağda epilatör gibi klasik yöntemleri uygulamak zordur. İkinci kişi olmadan uygulama yapmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle bir çok kişi sırt epilasyonu için uygulanan klasik yöntemlerden vazgeçmektedir.
Sırt lazer epilasyonu kılların yoğunluğu ve hormonsal etkenlerin fazlalığı nedeniyle güçtür. Sırt bölgesi kıllarının daha derin yerleşimli olduklarından diode lazer epilasyon uygulamalarını önermekteyiz. Optimal uygulamalar karşın sırt bölgesinde kılların tamamen ortadan kaldırılması mümkün olamamaktadır. Seyrelme azalma ve makul bir seviyede kılsızlık durumu beklenmelidir.

Erkek Göğüs Lazer Epilasyonu

Göğüs bölgesinde erkekte sıklıkla azda olsa tüylenme gözlenir. Kadında ise göğüs bölgesinde tüylenme yoktur. Göğüste kadında aşırı tüylenme oluşmuş ise bu genelde ileri hormon bozukluğu durumlarını düşündürmelidir. Kadında nadiren göğüs arasında yada meme ucunda tek tük kıl yada tüy gözlenebilir. Kadında bu tüylere lazer epilasyon yapılabilir. Meme başı etrafındaki tüylenmelerde de lazer epilasyon etkilidir. Memeye lazer epilasyonun bir zararı yoktur.
Erkeklerde ise göğüsteki yoğun kıllanmalar için lazer epilasyon yapılabilir. Bir grup erkek bu bölgede tüylerde azalma isterken bir kısım ise tamamen yok olmasını istemektedir. Bu nedenle lazer epilasyonun uygulama sayısı isteğe göre değişiklik gösterir. Göğüs lazer epilasyon erkekteki lazer epilasyon uygulamalarının en başarılı olanlarındandır. Göğüs lazer epilasyon seansı 45 dakika kadar sürmektedir.

Boyun Epilasyonu

Boyun bölgesinde tüylenme hormonal etkilerle oluşmaktadır. Erkeklerde sakalın devamı şeklinde gözlenen normal bir durumdur. Kadında boyun bölgesinde normalde tüylenme yoktur. Kadında boyun tüylenmesinin nedeni hormon bozukluğudur. Kadınlar boyun bölgesindeki her türlü tüylenmeden rahatsız olurlar. Erkeklerde ise durum biraz farklıdır. Erkekler boyundaki tüylenmeden rahatsız olmaz fakat traş sırasındaki ters büyüyen kıllardan rahatsızlık duyarlar. Bazen boyundaki ters büyüyen kıllar batıklara ve batıklarda önemli deri hasarına sebep olabilir.

Yukarıda söz ettiğimiz tüm durumlarda lazer epilasyon iyi bir çözümdür. Boyun lazer epilasyonu sayesinde istenmeyen tüyler, batıklar ve ters büyüyen kıllar yok edilir. Boyun lazer epilasyonu kılların ve cildin durumuna göre 10 seansa kadar uzayabilir. Seans süresi çok kısadır 5-10 dakikada tüm boyuna lazer epilasyon işlemi yapılabilir.

Erkeklerde Ense Epilasyonu

Ense bölgesinde tüylenme erkekte daha yoğun olmak üzere nadiren kadınlarda da gözlenmektedir. Erkekte ense bölgesinde dağınık yapıdaki kıllanma kozmetik açıdan rahatsızlık verici olabilmektedir. Bu nedenle tüyleri azaltmak veya düz bir ense çizgisi oluşturmak istenirse lazer epilasyon uygulanabilmektedir.
Bizim ense lazer epilasyonu için en çok kullandığımız laser diode lazerdir. Diode lazer derilerde yerleşmiş ense kıllarına iyi etki eder. Bu nedenle biz bu bölgede bu lazeri kullanıyoruz ve öneriyoruz. Ense lazer epilasyon seansı kısa sürer. Yaklaşık 5 dakikada tüm enseye lazer epilasyon uygulanabilir. Hedeflenen amaca göre lazer epilasyon seans sayısı değişebilmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir